Była pracowniczka TVP Kinga Kwiecień ma nową pracę. Zasłynęła tym, że wymyśliła stylistę, który miał chwalić styl żony prezydenta

Kinga Kwiecień, screen z YouTube / TVP

Była reporterka “Wiadomości” TVP Kinga Kwiecień dołączy do Telewizji Polsat. Znana jest głównie z materiału z wymyślonym projektantem mody Christianem Paulem, który chwalił styl pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy.

REKLAMA

Portal branżowy Press.pl ustalił, że była pracowniczka TVP Kinga Kwiecień dołączy do Telewizji Polsat. Będzie prowadziła serwisy sportowe m.in. w kanale Wydarzenia 24. Transfer z TVP do Polsatu to nic nadzwyczajnego, bo obie stacje telewizyjne jawnie wspierają obecną władzę, a podobnych zmian kadrowych było w przeszłości sporo.

Widzowie zapamiętali Kingę Kwiecień z materiału “Wiadomości” z czerwca 2020 r. Reportaż dotyczył stylu pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy. W materiale głos zabrał Christian Paul, przedstawiany jako amerykański projektant mody. Internauci szybko wychwycili, że taki człowiek… nie istnieje, a w jego rolę wcielił się Polak, który z branżą modową nie miał nic wspólnego.

Pracowniczka TVP nie popisała się również podczas relacji z Koncertu Polskiej Piosenki w Opolu. Kinga Kwiecień z trudem składała zdania, a jej wypowiedzi były pełne błędów i przejęzyczeń. Nagranie podbiło internet, ale władze państwowej stacji postarały się, aby każda kopia trwale zniknęła z serwisu YouTube.

Źródło: Press.pl

REKLAMA