Była posłanka Kukiz’15 zakłada koło poselskie. Wiadomo, kto do niej dołączy

Agnieszka Ścigaj, screen z YouTube / Telewizja Republika

Była posłanka Kukiz’15 Agnieszka Ścigaj zdecydowała się założyć własne koło poselskie. Polityk ostatnio pojawiła się na konwencji Porozumienia, ale zarzekała się, że nie dołączy do partii Jarosława Gowina.

Agnieszka Ścigaj dostała się do Sejmu z pierwszego miejsca na liście Kukiz’15 w październiku 2015 r. W ostatnich wyborach – podobnie jak najbardziej zaufani współpracownicy Pawła Kukiza – wystartowała z list PSL. Udało jej się uzyskać reelekcję, a nawet zwiększyć elektorat. Po zakończeniu współpracy Kukiz’15 z Ludowcami, Ścigaj pozostawała posłanką niezrzeszoną.

Niedawno pojawiła się jednak na konwencji programowej Jarosława Gowina. Zapewniała, że nie wybiera się do koalicjanta PiS i nadal chce być posłem niezrzeszonym, choć w wielu aspektach widzi punkty wspólne z Porozumieniem.

Jak dowiedział się portal Interia.pl, Agnieszka Ścigaj pracuje nad założeniem własnego koła parlamentarnego. Jego szeregi miałoby zasilić dwóch posłów. Jeden z nich należy do tzw. „Zjednoczonej Prawicy”, natomiast drugi jest członkiem klubu opozycyjnego. Portal nie ujawnia jednak personaliów polityków.

AKTUALIZACJA

Jak poinformował portal Onet.pl, do Agnieszki Ścigaj dołączą Andrzej Sośnierz z Porozumienia (KP PiS) oraz Paweł Szramka (wcześniej związany z Kukiz’15).

Źródło: Interia