Była najmłodszą kandydatką PiS w wyborach parlamentarnych. Teraz robi zawrotną karierę w państwowych spółkach

Patrycja Iwańska-Bęben (w środku), fot. Facebook / TVP3 Kielce

Patrycja Iwańska-Bęben w 2019 roku była najmłodszą kandydatką PiS w regionie świętokrzyskim. Mandatu posła nie zdobyła, ale robi błyskawiczną karierę w spółkach powiązanych z instytucjami rządzonymi przez PiS.

Patrycja Iwańska-Bęben ma 28 lat. Z wykształcenia jest architektem. Politechnikę Świętokrzyską ukończyła zaledwie cztery lata temu. Od tego czasu pracowała już w Wojewódzkim i Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego w Kielcach oraz w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Starachowice. We wszystkich wymienionych instytucjach władzę sprawują ludzie związani z PiS-em.

Od 1 września kobieta pełni obowiązki dyrektora Pionu Inwestycyjno-Technicznego w Uzdrowisku Busko-Zdrój S.A. Spółka podlega marszałkowi województwa. Świętokrzyski urząd marszałkowski od kilku lat jest rządzący przez Prawo i Sprawiedliwość.

Patrycja Iwańska-Bęben jest też przewodniczącą Forum Młodych PiS w woj. świętokrzyskim, czyli partyjnej młodzieżówki. Wcześniej tę funkcję pełnił… jej mąż Marcin Bębęn, który również robi zawrotną karierę, od kiedy PiS przejął rządy w województwie świętokrzyskim.

Zawrotna kariera młodej kobiety nie podoba się lokalnym działaczom partii. – Pani Patrycja może liczyć na duże poparcie posła Krzysztofa Lipca, a do tego jest osobą młodą, ambitną i atrakcyjną. Pewnie dlatego m.in. współprowadziła ostatni kongres PiS-u w Kielcach – komentuje anonimowy polityk PiS, cytowany przez Onet.pl. – Skoro pani Patrycja jest taka zdolna i wykształcona, to może niech spróbuje swoich sił w prywatnej firmie? – zastanawia się działacz.

Źródło: Onet.pl