Brutalny atak w sklepie. Pobił seniora, bo zwrócił mu uwagę, że nie ma maseczki. Teraz szuka go policja

fot. KRP II Warszawa

Do brutalnego ataku doszło w jednym ze sklepów na Mokotowie, gdzie nieznany mężczyzna wszedł placówki w godzinach dla seniorów. Nie miał na sobie maseczki, na co uwagę zwrócił mu 70-latek. To sprowokowało mężczyznę, który pobił seniora. Po wszystkim wyszedł ze sklepu. Jego wizerunek zarejestrowały kamery monitoringu. Teraz szuka go policja.

Nieznany sprawca uderzył seniora pięścią w twarz. Gdy 70-latek postraszył go wezwaniem policji, otrzymał kolejny cios. W wyniku uderzenia senior ma złamany nos. Napastnik dodatkowo zagroził, że znajdzie i zabije starszego mężczyznę. Po wszystkim wyszedł ze sklepu. Jego wizerunek zarejestrowały kamery monitoringu. 

Sprawca był wysoki i dobrze zbudowany. Na twarzy miał oraz okulary w białych oprawkach. Tego dnia miał na sobie ciemne spodnie, ciemną dłuższą kurtkę oraz kaszkiet. 

„Osoby, które mogą mieć jakiekolwiek informacje na temat tożsamości podejrzanego mężczyzny lub jego obecnego miejsca pobytu, albo były świadkami tego zdarzenia, proszone są o kontakt osobisty, lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu w siedzibie jednostki przy ul. Malczewskiego 3/5/7 na warszawskim Mokotowie. Informacje można przekazać, dzwoniąc na numery 47 72 392 50 lub 47 72 392 51 (czynne całą dobę) albo 47 72 392 28, lub w formie elektronicznej pisząc na adres: oficer.prasowy.krp2@ksp.policja.gov.pl.” – informuje podkom. Robert Koniuszy z mokotowskiej policji. 

Źródło: Policja