Biznes ruszył z pomocą uchodźcom z Ukrainy. Do akcji włączyły się polskie znane firmy

fot. Pixabay

W związku z sytuacją na naszej wschodniej granicy wielu polskich przedsiębiorców ruszyło na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Do akcji włączyły się takie firmy jak: Panek CarSharing, InPost czy CD Project.

REKLAMA

Nie tylko rząd, rodziny i znajomi przyjmują w Polsce uchodźców z Ukrainy. W mediach społecznościowych powstają grupy pomocowe dla Ukraińców opuszczających zaatakowaną przez Rosję ojczyznę. Polacy z całego kraju oferują noclegi, transport, pomoc w przewiezieniu rzeczy czy w załatwieniu spraw urzędowych. 

Do akcji pomocy włączyły się znane polskie firmy. Jedną z nich jest Panek CarSharing, która zdecydowała się w ciągu najbliższych dni wyłączyć 1000 samochodów z usługi. Wszystko po to, aby przeznaczyć je na wsparcie w transporcie osób z granicy Ukrainy. Jak czytamy na Facebooku jeszcze wczoraj, pracownicy wyruszyli w pierwsze trasy, a akcje mają zaplanowaną na cały weekend. Do włączenia się do pomocy zachęcają inne osoby nawet jeśli nie mają samochodów.

Inną firmą, która także włączyła się w akcję pomocy jest InPost. Jak czytamy w poście właściciela firmy Rafała Brzoski, wszyscy zatrudnieni pracownicy i współpracownicy w jego firmie mogą wziąć dni wolne by poświecić je na ściągnięcie rodzin do Polski z granicy. Dodatkowo dla ok. 400 osób zorganizowano miejsce do zamieszkania w Ustroniu i zapewniono pomoc prawną w legalizacji pobytu. Jak zaznaczył Rafał Brzoska, we wszystkich rekrutacjach będą brani pod uwagę wszyscy uchodźcy z Ukrainy także z nieuregulowanym statusem prawnym pobytu. – Udostępniamy środki transportowe w oddziałach InPost na ścianie wschodniej na rzecz potrzebujących takiego transportu – dodał.

screen z linkedin.com/ Rafał Brzoska

CD Projekt to kolejna firma, która zdecydowałą się publicznie wesprzeć Ukrainę. Twórcy Wiedźmina oraz Cyberpunka wyrazili jasne i klarowne stanowisko, wspierając ukraińskich sąsiadów oraz przekazując znaczną sumę w wysokości miliona złotych na Polską Akcję Humanitarną. Pieniądze spółki zamienią się na produkty pierwszej potrzeby, pomocne ofiarom rosyjskiej agresji, których przybywa z każdą kolejną godziną.

Źródło: Twitter/ CD Project RED; Facebook / Panek Carsharing

REKLAMA