Biedronka znów próbuje ominąć zakaz handlu w niedziele. Pojawią się specjalne opaski

fot. Wikimedia

Sieć Biedronka podejmie kolejną próbę otwarcia sklepów we wszystkie niedziele w roku. Spółka Jeronimo Martins ma promować specjalne opaski telemedyczne, co pozwoli na ominięcie zakazu handlu.

REKLAMA

W niektórych sklepach Biedronki pojawiły się automaty, pozwalają na złożenie zamówienia na kosztującą 599 zł opaskę telemedyczną firmy Sidly. Ofertą zarządza spółka Teleopieka Medyczna, która od niedawna widnieje w Rejestrze Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą. Adresy kilkudziesięciu zakładów leczniczych spółki pokrywają się z adresami sklepów sieci Biedronka.

Dzięki temu, że partner biznesowy Biedronki jest jednostką leczniczą, to sieć będzie mogła otworzyć sklepy w niedziele niehandlowe, bo zakaz nie dotyczy “placówek handlowych w zakładach leczniczych podmiotów leczniczych i innych placówkach służby zdrowia przeznaczonych dla osób, których stan zdrowia wymaga całodobowych lub całodziennych świadczeń zdrowotnych”.

Z ustaleń portalu Money.pl wynika, że w poniedziałek wieczorem niektórzy kierownicy sklepów zostali poinformowani, że konieczne jest zebranie pracowników, którzy będą pracować w niedzielę. – Otrzymałem telefony od kierowników, że zostały im przekazane takie informacje telefonicznie. Mają szykować się na otwarcie sklepów w niedziele jako placówki medyczne – powiedział portalowi Piotr Adamczak, przewodniczący komisji zakładowej NSZZ Solidarność w Jeronimo Martins Polska.

Źródło: Money.pl, WiadomosciHandlowe.pl

REKLAMA