Biedronka znów otworzy się w niedziele. Sieć zmieni swoje sklepy w placówki medyczne i czytelnie

fot. Wikimedia

Nieoficjalnie wiadomo, że sieć Biedronka otworzy swoje sklepy już w najbliższą niedzielę. Takie doniesienia pojawiały się w mediach od kilku tygodni, a teraz miało to już zostać przesądzone.

Portal WirtualneMedia.pl ustalił, że spółka Jeronimo Martins Polska przeanalizowała już możliwości prawne i zdecydowała się otworzyć w najbliższą niedzielę kilkaset sklepów Biedronki. W obiektach będą działały placówki medyczne lub czytelnie. – Mamy informacje, że jest to już przesądzone – przekazał w rozmowie z Radiem Poznań przewodniczący „Solidarności” w sieci Biedronka Piotr Adamczak.

Związkowiec przyznaje, że pracownicy dowiedzieli się już o pomyśle firmy. – Pojawiały się firmy zewnętrzne, które instalowały jakieś łącza w sklepach dla tych „placówek medycznych”. To jest już pewne, bo takie wytyczne kierownicy sklepów dostali, że mają planować ludzi do pracy na pierwszą niedzielę sierpnia – dodał Adamczak.

Na pomysł obejścia zakazu handlu w niedziele wpadła sieć Carrefour. Placówka otworzyła się w minioną niedzielę jako klub czytelniczy z wydzielonym stanowiskiem. Znajdziemy na nim stos książek o przeróżnej tematyce, a tytuły można wypożyczać lub wymieniać. Jak widać, nawet zaostrzenie przepisów o niedzielach niehandlowych nie przeszkadza wielkim sieciom.

Źródło: WirtualneMedia.pl, Radio Poznań