Benzyna powyżej 7 zł za litr?! Eksperci ostrzegają przed kolejnymi podwyżkami w najbliższych dniach

fot. Pixabay

Majówka już minęła, ale wzrostowy trend cen paliw niestety się utrzymuje. Według ekspertów, cena Pb 95 może przekroczyć barierę 7 zł w najbliższych dniach, a tankujący gaz LPG także zostaną zmuszeni do wyższych wydatków.

Analitycy portalu e-petrol.pl zwrócili uwagę, że w połowie kwietnia na stacjach paliw można było obserwować dynamiczny kilkudziesięciogroszowy wzrost cen oleju napędowego. Teraz tą samą drogą podąża benzyna, której cena zaczyna szybko odrabiać straty do diesla. Eksperci wyliczają, że w mijającym tygodniu 95-oktanowa odmiana tego paliwa podrożała aż o 22 groszy i kosztuje aktualnie średnio 6,87 zł/l, a patrząc na kierunek i tempo zmian na rynku hurtowym można z dużym prawdopodobieństwem zakładać, że to jeszcze nie koniec tego rajdu cenowego. Dodali, że w lepszych nastrojach w ostatnich dniach mogą być za to kierowcy tankujący diesla, bo olej napędowy potaniał o 3 gr do poziomu 7,39 zł/l.

Ceny benzyny w przyszłym tygodniu mogą zatem przebić poziom z początku marca bieżącego roku. Prawdopodobne jest, że za benzynę Pb 95 będziemy musieli zapłacić 7 zł. A to są kolejne poważne problemy dla kierowców i ich portfeli, które od dłuższego czasu są wystawione na poważną próbę. Prognozowane przez e-petrol.pl przedziały cenowe dla poszczególnych gatunków paliw na nadchodzący tydzień wyglądają więc następująco: 6,92-7,04 zł/l dla 95-oktanowej benzyny, 7,34-7,47 zł/l dla diesla i 3,69-3,80 zł/l dla LPG.

Źródło: e-petrol.pl