Benzyna powyżej 6 zł za litr?! Eksperci twierdzą, że to już kwestia najbliższych kilku dni

fot. Pixabay

Ceny paliw na stacjach benzynowych biją kolejne rekordy. Według ekspertów, cena Pb 95 może przekroczyć barierę 6 zł jeszcze w tym tygodniu. Ceny pozostałych paliw również czeka kolejny gwałtowny wzrost cen.

Analitycy portalu e-petrol.pl prognozują, że już za chwilę najtańsza benzyna złamie psychologiczną barierę – sześć złotych za litr. Podwyżki cen innych paliw również są nieuniknione. Słabnący kurs złotego, nadchodząca zima i rosnące ceny ropy na światowych rynkach, windują ceny paliw na stacjach.

Według e-Petrol.pl ON średnio kosztuje obecnie 5,79 zł za litr, a benzyna 95 – 5,85 zł za litr. Na niektórych stacjach tego jednak nie widać – ceny już się zrównały. Prawdopodobnie dlatego, że niektóre stacje nie chcą, jako pierwsze, pokazać na pylonie „szóstki z przodu” obok symbolu najtańszej benzyny.

Analitycy e-Petrol.pl przewidują dość gwałtowne podwyżki cen paliw w nadchodzących dniach. LPG może kosztować w tym tygodniu nawet 3,15 zł za litr, ON – 5,93 zł, Pb 95 – 5,99 lub więcej, a Pb 98 – 6,15 zł. Eksperci przewidują, że na tym podwyżki się nie zakończą i w najbliższych tygodniach i miesiącach ceny znów pójdą w górę.

Źródło: e-Petrol.pl