Będzie niejawne posiedzenie Sejmu? Premier chce przedstawić posłom tajny raport

Mateusz Morawiecki, fot. KPRM

Premier Mateusz Morawiecki złożył wniosek do marszałek Sejmu Elżbiety Witek o o zwołanie posiedzenia Sejmu w trybie niejawnym. Ma na nim być przedstawiony raport prezentujący skalę ataków cybernetycznych, które dotknęły Polskę w ostatnim czasie.

Rzecznik rządu Piotr Müller potwierdził, że skala ataków cybernetycznych jest duża. – Skala ataków jest bardzo poważna i warto wspomnieć o tym, że pan premier Mateusz Morawiecki wczoraj wieczorem zwrócił się do pani marszałek Sejmu o zwołanie posiedzenia Sejmu w trybie niejawnym, aby przedstawić całą skalę bardzo szerokich ataków cybernetycznych, które dotknęły Polskę – poinformował rzecznik rządu Piotr Müller w „Graffiti” na antenie Polsat News.

Jak sugerował rzecznik rządu, problem nie dotyczy tylko ministra Michała Dworczyka, którego zawartość skrzynki mailowej była publicznie dostępna na rosyjskim komunikatorze Telegram. Müller zaznaczył, że nie może przekazywać publicznie więcej szczegółów. – Chcemy zaprezentować taką informację na posiedzeniu Sejmu w trybie niejawnym – powiedział.

Prawdopodobnie posiedzenie, o którym mowa, odbędzie się jeszcze w tym tygodniu. – Myślę, że warto, żeby posłowie poznali te informacje, które w tej chwili mają charakter poufny bądź tajny, jak najszybciej. W związku z tym mam nadzieję, że będzie to możliwe w tym tygodniu – przekazał rzecznik rządu.

Źródło Polsat News