Beata Szydło sześć lat temu obiecywała budowę wodociągu w Koniecpolu. Inwestycja nadal nie została ukończona

Beata Szydło, fot. flickr / Piotr Drabik

148 mieszkańców gminy Koniecpol (woj. śląskie) nadal nie ma dostępu bieżącej wody. W 2016 roku pomoc mieszkańcom obiecywała ówczesna premier Beata Szydło, ale inwestycja nadal jest w powijakach.

Mieszkańcy trzech wsi w gminie Koniecpol nie mają dostępu do bieżącej wody. W 2015 roku z powodu suszy wyschły studnie, z których dotychczas korzystali mieszkańcy. Dzisiaj problem dotyka 148 stałych mieszkańców i ok. 300 niezameldowanych letników. Do jesieni ubiegłego roku beczkowozami wodę dowozili strażacy z OSP. Teraz gmina nie ma na to pieniędzy.

W styczniu 2016 roku gminę odwiedziła Beata Szydło. Ówczesna premier obiecała wtedy, że miejscowości: Łysaków, Kuźnica Wąsowska i Wąsosz zostaną przyłączone do sieci wodociągowej. – Władza jest po to, żeby służyć obywatelom i to jest nasz obowiązek – mówiła Szydło. – Nie można pozostawić tych ludzi bez pomocy – dodała.

Budowa wodociągu ruszyła, ale nie inwestycji nie zrealizowano w całości. Gmina potrzebuje 5 mln zł na podłączenie wszystkich domów do sieci wodociągowej. Dwa lata temu Beata Szydło pytana o inwestycję, odesłała mieszkańców do obecnego rządu. „Pytania o obecny status środków dla gminy proszę kierować do obecnego rządu” – napisała w 2020 roku.

Źródło: TVN24