Beata Szydło dostała nową pracę. Zasiądzie w radzie

Beata Szydło, fot. KPRM

Wicepremier i minister kultury Piotr Gliński powołał byłą premier Beatę Szydło do Rady Muzeum przy Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

W Radzie Muzeum przy Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu na kadencję w latach 2021–2025 znalazło się jeszcze ośmiu innych członków: Bogdan Bartnikowski, dr hab. Grzegorz Berendt, prof. dr hab. Tomasz Gąsowski, prof. Edward Kosakowski, prof. dr hab. Stanisław Krajewski, dr Marek Lasota, Krystyna Oleksy oraz ks. dr hab. Jan Nowak.

Do zadań rady należy „sprawowanie nadzoru nad wypełnianiem przez muzeum jego powinności wobec zbiorów i społeczeństwa, ocenianie na podstawie przedłożonego przez dyrektora muzeum sprawozdania rocznego z działalności muzeum oraz opiniowanie przedłożonego przez dyrektora rocznego planu działalności„.

Beata Szydło jest europosłanką z ramienia PiS. Wcześniej, przez ponad 2 lata pełniła stanowisko Prezesa Rady Ministrów. Obecnie jest także wiceprezesem Prawa i Sprawiedliwości oraz zasiada w komitecie politycznym tej partii.

Źródło: Gazeta Wyborcza