Bartłomiej Misiewicz skazany za reklamowanie wódki na Twitterze. To były asystent Antoniego Macierewicza

Bartłomiej Misiewicz, fot. KPRM

Sąd Rejonowy w Warszawie skazał Bartłomieja Misiewicza na karę grzywny w wysokości 20 tys. zł za publiczne, niezgodne z prawem reklamowanie wódki “Misiewiczówka” na Twitterze.

REKLAMA

Były współpracownik Antoniego Macierewicza i były rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej został rok temu oskarżony o nielegalną sprzedaż autorskiej wódki “Misiewiczówka”. Misiewicz na profilu na portalu Twitter i stronie internetowej publicznie reklamował alkohol, choć nie miał na to odpowiedniego zezwolenia. 

Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy przychylił się do zawartych w akcie oskarżenia zarzutów sprzedaży alkoholu bez zezwolenia i promowania alkoholu na stronie internetowej sklepu sprzedającego “Misiewiczówkę”. Sędzia wymierzył Misiewiczowi karę 20 tys. zł grzywny. Wyrok w tej sprawie nie jest prawomocny.

Sędzia Marcin Niedźwiecki, uzasadniając to orzeczenie powiedział, że znamiona czynu zabronionego wyczerpywało jedynie umieszczanie postów dotyczących wódki na Twitterze. Obrońca Bartłomieja Misiewicza mec. Maciej Marczak, komentując wyrok, nie wykluczył złożenia w tej sprawie apelacji.

Źródło: Bankier.pl

REKLAMA