Arkadiusz Milik nie zagra na EURO! Paulo Sousa zdecydował, kto go zastąpi

fot. Łączy nas Piłka

Kontuzja wykluczyła napastnika reprezentacji Polski Arkadiusza Milika z udziału w zbliżających się Mistrzostwach Europy. Selekcjoner Paulo Sousa zdecydował, że nie będzie powoływał nikogo w jego miejsce.

Napastnik Olympique Marsylia przyjechał na zgrupowanie z kontuzją. Niestety zawodnikowi nie uda się wyleczyć urazu, aby móc wystąpić na Euro 2020. „Dzisiejszy trening miał być testem i odpowiedzią na pytanie, czy uraz pozwoli 27-letniemu napastnikowi na grę w turnieju. Objawy, które odczuwał podczas zajęć, oraz dodatkowe badania przeprowadzone po nich potwierdziły, że uraz nadal nie pozwala piłkarzowi w pełni trenować ani rozgrywać meczów” – napisano w komunikacie na portalu Łączy nas piłka.

Mimo iż Paulo Sousa zdecydował się na powołanie listy rezerwowej zawodników, to w oficjalnym komunikacie PZPN czytamy, że żaden z tych piłkarzy nie zajmie miejsca Milika na mistrzostwach Europy. Kibice liczyli na powołanie Kamila Grosickiego lub Sebastiana Szymańskiego, ale selekcjoner nie zaprosi ich na zgrupowanie. Polska przystąpi więc do turnieju w 25-osobowym zestawieniu.

Przypomnijmy, że wcześniej kontuzje wykluczyły z udziału w EURO 2020 innych piłkarzy, w tym m.in. Krystiana Bielika, Jacka Góralskiego, Krzysztofa Piątka i Arkadiusza Recę. Pozostali obecni na zgrupowaniu zawodnicy są do dyspozycji trenera.

Źródło: Łączy nas piłka