Anna Maria Siarkowska z klubu PiS zasili szeregi Solidarnej Polski. „To być może nieostatnia taka konferencja z podobną nowiną”

Anna Maria Siarkowska, fot. Wikimedia; Zbigniew Ziobro, fot. KPRM

Posłanka klubu PiS Anna Maria Siarkowska podjęła decyzję o zasileniu Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry. To 20. parlamentarzystka koalicjanta PiS, który coraz poważniej myśli o samodzielnym starcie w wyborach.

Anna Maria Siarkowska dostała się do Sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości. Dziś ogłosiła, że została członkiem Solidarnej Polski. – Wnosi wielką pasję w kwestii walki o wolność i prawa człowieka. To 20. parlamentarzystka Solidarnej Polski, dowód, że SP się rozwija – Zbigniew Ziobro, lider partii. – To być może nieostatnia taka konferencja z podobną nowiną – dodał.

Posłanka podkreśliła, że z Solidarną Polską „łączą ją wspólne wartości” i poinformowała, że w partii chciałaby się zająć tematami związanymi z obronnością i rozbudową Wojsk Obrony Terytorialnej. – Solidarna Polska jest otwarta na ludzi o konserwatywnych poglądach – podkreśliła Anna Maria Siarkowska na konferencji prasowej.

Warto przypomnieć, że Siarkowska nie była członkiem partii PiS, a jedynie należała do klubu parlamentarnego PiS. Zasilenie szeregów Solidarnej Polski oznacza, że pozostanie w dotychczasowym klubie, przynajmniej do czasu, kiedy będzie w nim ugrupowanie Zbigniewa Ziobry. Minister sprawiedliwości coraz mocniej straszy bowiem koalicjantów, że jest gotów odejść z rządu i samodzielnie wystartować w przedterminowych wyborach, choć poparcie partii w sondażach oscyluje wokół niespełna 1 proc. głosów.

Źródło: TVN24