Andrzej Sośnierz w ostrych słowach skomentował to, co się dzieje w klubie PiS: Nepotyzm, karierowiczostwo i prowadzenie polityki „hakowej”

Andrzej Sośnierz, screen z YouTube / TV Republika

Poseł Porozumienie Andrzej Sośnierz opuścił wczoraj klub parlamentarny PiS. W rozmowie z Wirtualną Polską w mocnych słowach skomentował to, jak obecnie funkcjonuje największy klub w Sejmie.

W czwartek Andrzej Sośnierz, Agnieszka Ścigaj i Paweł Szramka poinformowali, że zakładają nowe koło poselskie. Jego nazwa ma brzmieć „Polskie sprawy”. Poseł Porozumienia Jarosława Gowina dotąd wielokrotnie krytykował rząd za sposób walki z pandemią koronawirusa i zapaść służby zdrowia.

W wywiadzie udzielonym już po opuszczeniu klubu PiS, poseł nie gryzł się w język i w ostrych słowach skomentował swoje odejście. – O moim odejściu zdecydowały przede wszystkim takie tematy jak polityka zdrowotna i zarządzanie pandemią – powiedział poseł. – Poróżniły nas też inne kwestie: nepotyzm, karierowiczostwo, a ostatnio prowadzenie polityki „hakowej” –dodał.

Dopytywany, na kogo zbierane są haki, wymienił m.in. Jarosława Gowina. –Są sygnały, że rodzina pana premiera jest w jakiś sposób przeszukiwana, żeby coś znaleźć. Nasza nowa Rzeczpospolita miała wyglądać inaczej, a tu wracamy do czasów komuny. Nawet wtedy było chyba lżej. Nie godzę się z tym – przyznał Andrzej Sośnierz, nie kryjąc rozczarowania.

Źródło: WirtualnaPolska.pl