Andrzej Duda nie spotka się z Joe Bidenem. „Prezydent USA nie znalazł czasu”

fot. Wikimedia

Dziś w Brukseli rozpocznie się szczyt NATO. Prezydent USA Joe Biden spotka się m.in. z głowami państw bałtyckich, ale dla prezydenta Andrzeja Dudy znów nie znajdzie czasu.

Andrzej Duda odbędzie rozmowy z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem, a także premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem. Nie dojdzie natomiast do spotkania Dudy z prezydentem USA Joe Bidenem. –Niestety, nie jest planowane spotkanie prezydenta Dudy z prezydentem Bidenem – przyznał w rozmowie z „Rzeczpospolitą” szef MSZ Zbigniew Rau.

Prezydent USA znajdzie za to czas, aby spotkać z głowami państw bałtyckich – Litwy, Łotwy i Estonii. „Nie ma dzisiaj żadnego kryzysu w relacjach polsko-amerykańskich. Polska jest nadal ważnym sojusznikiem USA w ramach NATO, a USA są ważnym sojusznikiem Polski w ramach NATO. Projekty wojskowe, dotyczące bezpieczeństwa, projekty infrastrukturalne, ekonomiczne polsko-amerykańskie normalnie się rozwijają. Mamy wyłącznie element różnej oceny projektu Nord Stream 2” – zapewnia minister w kancelarii prezydenta Krzysztof Szczerski

Mimo iż, Joe Biden jest prezydentem USA już od pół roku, to jak dotąd nie rozmawiał z polskim prezydentem Andrzejem Dudą. Eksperci przyznają, że Biden lekceważy polskie władze, choć Polska przez ostatnie lata zainwestowała bardzo wiele gospodarczo i militarnie, aby wzmocnić stosunki polsko-amerykańskie.

Źrodło: RadioZET.pl, NaTemat.pl