Andrzej Duda dowcipkuje na Twitterze. Czy takie zachowanie przystoi prezydentowi RP w obliczu konfliktu na Ukrainie?!

Andrzej Duda, fot. Twitter / Duda2020

Według doniesień ukraińskiej telewizji TV24, we wsi nieopodal Chersonia na południu kraju Romowie ukradli rosyjskim wojskom czołg. Informację udostępnił na swoim profilu Twitterze Andrzej Duda. Prezydent RP był rozbawiony newsem, co spotkało się z krytyką.

REKLAMA

Obwód chersoński ‘płonie’. We wsi Lubimowka Romowie ukradli czołg. Jeszcze raz. Romowie. Czołg. Skradzione. W drodze” – brzmi komunikat podany przez ukraińską telewizję TV24. Doniesienia potwierdza ukraińska agencja prasowa Unian. Depesza tak spodobała się prezydentowi Dudzie, że postanowił podzielić się nią z internautami.

W 24tv.ua podają, że chersońscy Romowie ukradli Rosjanom czołg” – napisał Andrzej Duda na Twitterze. Wpis okrasił licznymi emotikonami, wyrażającymi rozbawienie z całej sytuacji. Na prezydenta spadła lawina krytyki. Część z internautów nie mogła uwierzyć, że to prawdziwe konto prezydenta RP.

Zdaniem polityków opozycji, wyśmiewanie scen z obszaru wojennego nie przystoi głowie państwa. “Nie mogę uwierzyć w ten wpis Prezydenta. Dlaczego to jeszcze nie zostało usunięte!? Kompromitacja!” – skomentowała Małgorzata Kidawa-Błońska z Platformy Obywatelskiej. Pozostałe komentarze również nie były po myśli Andrzeja Dudy. Internauci krytykowali go za brak zachowania powagi w sytuacji wojny na Ukrainie.

Źródło: wp.pl, Twitter / Andrzej Duda

REKLAMA