Andrea Bocelli w TVP. Kurski zorganizował koncert światowej sławy włoskiego tenora oraz kompozytora. Teraz chwali się wynikami

fot. Wikimedia Commons

Jacek Kurski zorganizował koncert światowej sławy włoskiego tenora oraz kompozytora Andrei Bocellego i jego syna Matteo. Widzowie nie kryli zachwytu, chwaląc koncert w mediach społecznościowych. Teraz prezes TVP tradycyjnie pochwalił się wynikami oglądalności.

W Wielkanoc słynny tenor Andrea Bocelli zaśpiewał dla widzów telewizyjnej Jedynki. Koncert został zatytułowany „Cud życia”. Zaprezentował widzom Telewizji Polskiej utwory ze swojej najnowszej płyty „Believe”, z przesłaniem miłości i nadziei, ale również z treściami nawiązującymi do najważniejszych wartości, jakimi są wiara, rodzina oraz ludzkie życie. Nie zabrakło także utworów, dzięki którym Bocelli zdobył sławę międzynarodową, takich jak: „Time To Say Goodbye”, czy „Perfect Symphony”, którą wykona wspólnie z synem Matteo. Wraz z synem, podczas wzruszającej chwili, śpiewak wykonał utwór „Sogno”.

Jak poinformował na swoim Twitterze Jacek Kurski, koncert oglądało 4 mln widzów. Dane pochodzą z pomiaru oglądalności kanałów telewizyjnych metodą MOR.

Andrea Bocelli jest cenionym tenorem, który zdobył ogromną popularność, sprawnie łącząc świat muzyki klasycznej z popem. Jego głos jest rozpoznawalny przez fanów dobrej muzyki na całym świecie. Artysta jest niewidomy, jednak niepełnosprawność nie przeszkodziła mu w realizacji swoich pasji i spełnieniu marzeń.

Koncert zebrał wiele pochwał w sieci. Internauci byli pod wrażeniem organizacji oraz emocjonalności. „Andrea Bocelli – cudowny koncert… słowa, które padły ze sceny równie piękne i wzruszajace” – napisała jedna z internautek.

„Piękny i wzruszający. Rzadko dzisiaj mamy okazję usłyszeć wielkiego artystę, który z szacunkiem odnosi się do wiary. Jest moc, jest nadzieja na dobro i przyszłość dzięki takim ludziom” – dodała inna.

Źródło: własne, Facebook / Bądźmy Razem TVP