Ale heca! Premier Morawiecki uroczyście otworzył drogę w Katowicach, która jest otwarta… od blisko pół roku

Mateusz Morawiecki, fot. KPRM

Premier Mateusz Morawiecki otworzył drogę w Katowicach-Piotrowicach. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż droga jest użytkowana od grudnia.

Tuż przed świętami oddano do użytku rondo w miejscu skrzyżowania ulic Kościuszki i Armii Krajowej w Katowicach-Piotrowicach. Kierowcy mogą też już jeździć przebudowanym odcinkiem ul. Kościuszki w tunelu, choć do tej pory były tu zawężenia do jednego pasa. Przebudowa skrzyżowania kosztowała ponad 75 mln zł.

Mimo iż inwestycja została zrealizowana w większości ze środków unijnych, to premier podkreślił na dzisiejszym otwarciu, że jego rząd przeznaczył ponad 30 mld zł na fundusz „Drogi Lokalne” na następne kilka lat. – To pozwoli wielu gminom i powiatom stworzyć nowe rozwiązania komunikacyjne i przyciągać inwestorów – zapewniał Morawiecki.

Szef Koalicji Obywatelskiej Borys Budka – który podobnie jak premier jest posłem z okręgu katowickiego – nazwał działania Morawieckiego desperacją i zaproponował ironicznie, aby w następnej kolejności otworzył nową siedzibę Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach (otwartą w 2014 roku) i katowicki „Spodek” (otwarty w 1971 roku).

Źródło: Gazeta Wyborcza, KPRM