Aktualny Mistrz Polski traci sponsora tytularnego

Fot. Wikimedia Commons

VIVE nie będzie już sponsorować piłkarzy ręcznych z Kielc. Klub, który siedemnaście razy był mistrzem kraju, staje przed niepewną przyszłością. Decyzja głównego sponsora, a zarazem prezesa klubu Bertusa Servaasa, ma związek z epidemią COVID-19, która mocno uderzyła w jego biznes.

REKLAMA

Bertus Servaas podczas dzisiejszej konferencji prasowej poinformował o wycofaniu się ze sponsorowania kieleckiego szczypiorniaka. Jego firma VIVE była od 12 lat sponsorem tytularnym drużyny, a sam Holender dzielił funkcję prezesa firmy z szefowaniem klubowi.

– Mam dziś dwie role. Jedna jako prezes VIVE, druga jako prezes klubu. Tym bardziej jest mi przykro, ale od 1 lipca moja firma nie jest w stanie dalej sponsorować klubu. COVID mocno uderzył w mój biznes. Mam nadzieję, że po pandemii będę mógł wrócić do bycia właścicielem klubu. Na razie nie jest to możliwe – przyznał Servaas.

Klub będzie teraz potrzebował potężnych środków finansowych, aby utrzymać trzon drużyny i sztab szkoleniowy. Środki mają pochodzić m.in. ze zbiórki publicznej. – Uruchamiamy zbiórkę, której celem jest zebranie 2,5 mln złotych. Tyle potrzebujemy, by zachować kontrakty zawodników i grać o Ligę Mistrzów -zadeklarował Servaas.

PGE VIVE Kielce to aktualni mistrzowie Polski nieprzerwanie od 2012 roku. W 2016 roku wygrali Ligę Mistrzów piłkarzy ręcznych.

REKLAMA