AgroUnia łączy siły z byłym koalicjantem PiS-u. Cel to wspólny start w wyborach do Sejmu

Michał Kołodziejczak, fot. Facebook; Magdalena Sroka, fot. Wikimedia

Jak informuje portal Wp.pl, AgroUnia i Porozumienie rejestrują nową partię, której celem jest wspólny start w jesiennych wyborach parlamentarnych. Nazwa ugrupowania utrzymywana jest w tajemnicy.

REKLAMA

Porozumienie i AgroUnia łączą się w jedną partię. Ugrupowanie założone przez Jarosława Gowina, a obecnie kierowane przez Magdalenę Srokę, od czasu wyjścia z koalicji z PiS szukało partnera do współpracy – mowa była m.in. o Polsce 2050 i PSL-u. Z kolei AgroUnia dowodzona przez Michała Kołodziejczaka zapowiadała samodzielny start w wyborach parlamentarnych, choć mówiło się też o możliwej koalicji z PSL. Ostatecznie obie partie postawiły na wspólny start.

Z informacji Wirtualnej Polski wynika, że proces rejestracji nowej partii już się rozpoczął i choć nazwa utrzymywana jest w tajemnicy, to pewne jest, że powstanie zupełnie nowy szyld. Celem ugrupowania jest samodzielny start w jesiennych wyborach i zbudowanie list na bazie własnych środowisk. Partia będzie miała dwóch liderów – Magdalenę Srokę i Michała Kołodziejczaka. To dość zaskakujący mariaż, ponieważ Porozumienie to partia mieszkańców miast, a elektorat AgroUnii to rolnicy.

Zbudujemy partię, która będzie odpowiadała na aspiracje XXI wieku i będzie to pierwsze ugrupowanie na czele którego staną kobieta i mężczyzna – zapowiada Michał Kołodziejczak. – Czas, żeby po stronie opozycji zabrać się do konkretnej pracy, bo tego oczekują od nas ludzie – skomentowała Magdalena Sroka na łamach Wp.pl. Portal ujawnił, że plotki o współpracy obu środowisk od kilku tygodni krążyły w sejmowych kuluarach.

Źródło: Wp.pl

REKLAMA