Adwokat do spraw rodzinnych – kiedy będzie konieczny?

fot. Pixabay

Sprawy rodzinne nierzadko wymagają wsparcia dobrego prawnika. W jakich sytuacjach będzie on konieczny? Czym dokładnie może się wtedy zająć? Doradzamy!

Czy do spraw rodzinnych potrzebny jest adwokat?

Zasadniczo w przypadku spraw rodzinnych nie ma konieczności stosowania pomocy adwokata. W określonych sytuacjach będzie on jednak wskazany, by łatwiej przejść przez daną sprawę.

W niektórych sytuacjach nie wiadomo, jak postąpić, a nieznajomość prawa może działać wtedy na niekorzyść. W takim przypadku adwokat może udzielić niezbędnego wsparcia, aby daną sprawę rozwiązać w korzystny sposób.

Najczęściej pomoc adwokata jest wybierana w przypadku spraw rozwodowych, zwłaszcza wtedy, gdy rozwód odbywa się z orzekaniem o winie. Wtedy może on pomóc w jego przejściu, co jest dla wielu małżonków bardzo stresującym wydarzeniem.

Wsparcie adwokata może być również niezbędne wtedy, gdy na skutek rozwodu dochodzi do podziału majątku, a także do ustalenia zasad opieki nad dziećmi oraz do określenia wysokości alimentów.

Również wsparcie adwokata może być pomocne w innych sprawach rodzinnych, na przykład dotyczących ograniczenia i pozbawienia władzy rodzicielskiej.

Zakres usług adwokatów w ramach spraw rodzinnych

Gdy chodzi o sprawy rodzinne, adwokat może zaoferować wtedy pomoc w bardzo szerokim zakresie. Najczęściej dotyczy ona poniższych czynności:

  • doradztwo prawne – adwokat zapoznaje się bliżej ze sprawą klienta i doradza mu, jak może postąpić
  • przygotowanie pism – adwokat w imieniu klienta sporządza pisma i może przekazać je do sądu albo do adresatów, na przykład mogą być to pozwy, wnioski
  • reprezentowanie klienta – adwokat reprezentuje klienta podczas kontaktów, w trakcie rozpraw sądowych

Jak wybrać dobrego adwokata do spraw rodzinnych?

Obecnie w wielu kancelariach prawnych można skorzystać z pomocy w ramach spraw rodzinnych. Jak wybrać najlepszego prawnika?

Gdy poszukiwany jest dobry adwokat Radom Wachowicz – Kancelaria Adwokacka jest miastem, gdzie obecnie również można skorzystać z profesjonalnej pomocy w tym zakresie. Więcej informacji o ofertach kancelarii można znaleźć online. Na ich stronach można sprawdzić dane dotyczące zakresu usług, dotychczasowych sukcesów.

Najlepiej poszukiwać kancelarii adwokackich, które specjalizują się w sprawach rodzinnych. Dostępne są również kancelarie rozwodowe, których domeną są rozwody.

Gdy zatem pojawiają się problemy rodzinne, które wymagają skierowania sprawy do sądu, w takim przypadku warto zdecydować się na skorzystanie z pomocy adwokata, który ma w tej dziedzinie duże doświadczenie.

Źródło: Materiał zewnętrzny