Adam Niedzielski zapowiada “pewnego rodzaju premie” dla szpitali. Za każdego pacjenta z koronawirusem

Adam Niedzielski, fot. KPRM

Minister zdrowia wieszczy kolejną falę koronawirusa w Polsce. Ma ona nadejść w połowie sierpnia, a Adam Niedzielski już przygotował premie dla lekarzy, którzy wykażą pacjentów z pozytywnym testem.

REKLAMA

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji w Puławach (woj. lubelskie) dzielił się z dziennikarzami swoimi przewidywaniami dotyczącymi pandemii. – Najbardziej aktualne prognozy mówią o tym, że w drugiej połowie sierpnia będziemy mieli średnio około 10 tysięcy przypadków dziennie, co oznacza, że te liczby w pojedynczych dniach mogą osiągnąć 12-13 tysięcy – mówił.

Polityk przypomniał, że w przypadku COVID-19 obowiązują te same mechanizmy finansowania, które dotyczą każdej innej infekcji i każdej innej choroby. To oznacza, że ani lekarze, ani pielęgniarki nie otrzymają już tzw. dodatków covidowych, które w poprzednich latach stanowiły dla nich niekontrolowane źródło dodatkowego dochodu.

Adam Niedzielski nie zostawi jednak ich na pastwę losu i przygotował już specjalny dodatek. – Jeżeli pacjent będzie hospitalizowany z COVID-19, to szpital otrzyma pewnego rodzaju premię – powiedział. – Dyrektorzy, jako menadżerowie, według uznania i systemów motywacyjnych, które są w szpitalu, te pieniądze dystrybuują – dodał.

Źródło: TVN24

REKLAMA