Adam Niedzielski wraca do TV i straszy kolejną falą pandemii. “Jeśli obłożenie szpitali przekroczy pewien próg, wrócimy do masowych testów”

Adam Niedzielski, fot. KPRM

Bardzo dawno niewidziany w telewizji Adam Niedzielski pojawił się w Polsat News. Minister zdrowia ostrzegał, że rośnie liczba zachorowań na koronawirusa i jesienią możemy się spodziewać kolejnej fali.

REKLAMA

Minister Niedzielski był pytany w Polsat News o to, jakie rekomendacje ws. walki z kolejną falą pandemii przekaże premierowi Morawieckiemu. – Dopóki obłożenie szpitali nie przekroczy “pewnego progu”, nie będzie powrotu do masowego testowania. Obecnie myślimy o około 5 tys. hospitalizacji”. Teraz w szpitalach przebywa około 400 osób i mimo gwałtownego wzrostu zakażeń, liczba ta jest stabilna – uspokajał polityk.

Resort zdrowia rozważa też przywrócenie masowych testów na COVID-19. – Jeżeli te liczby hospitalizowanych będą oscylowały wokół progów, które uznamy za krytyczne, to wtedy będziemy przywracali masowe testowanie oraz zwiększymy liczby łóżek covidowych. Wojewodowie są przygotowani na to, żeby na nowo uruchamiać szpitale tymczasowe – tłumaczył.

Prowadzący rozmowę Marcin Fijołek dopytywał, czy może zostać przywrócony obowiązek noszenia w pojazdach komunikacji publicznej. – Sytuacja się zmienia. Jeszcze niedawno jedynym naszym narzędziem walki z pandemią były restrykcje, organizacja łóżek szpitalnych i zasady stosowania maseczek. Teraz nasz arsenał jest większy. Mamy szczepienia, które zostały na masową skalę wykonane w Polsce, powoli pojawiają się też leki – mówił. 

Źródło: Polsat News

REKLAMA