Adam Niedzielski ma jesienią odejść z rządu! Nowym ministrem zdrowia zostanie generał?

Adam Niedzielski, fot. KPRM

Jak donosi dziennik “Super Express”, Adam Niedzielski ma już wkrótce pożegnać się ze stanowiskiem w Ministerstwie Zdrowia. Jego następcą ma zostać dotychczasowy dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

REKLAMA

Dzisiejszy “Super Express” przynosi zaskakujące doniesienia w kwestii rekonstrukcji rządu. Ze stanowiska ministra zdrowia ma odejść Adam Niedzielski, a na jego następcę typowany jest gen. Grzegorz Gielerak, dyrektor WIM w Warszawie. Zmiana w resorcie zdrowia ma nastąpić jeszcze jesienią.

Grzegorz Gielerak jest dyrektorem Wojskowego Instytutu Medycznego – szpitala przy ul. Szaserów w Warszawie. W 2015 roku uzyskał tytuł profesora nauk medycznych. W sierpniu 2022 r. został został mianowany na stopień generała broni. Jest zwolennikiem obowiązkowych szczepień dla funkcjonariuszy służb mundurowych.

To jednak niejedyne spodziewane zmiany w rządzie. Ze stanowiskami mają pożegnać się Waldemar Buda – minister rozwoju i technologii, oraz Grzegorz Puda – minister funduszy i polityki regionalnej. Według dziennika ich odwołanie ma być związane z niepowodzeniami dotyczącymi pieniędzy z Funduszu Odbudowy. Tego pierwszego ma zastąpić Olga Semeniuk, przewodnicząca rady Polskiej Agencji Kosmicznej.

Źródło: “Super Express”

REKLAMA