Adam Andruszkiewicz ma nowego doradcę. To Kinga Niemiec, 21-letnia studentka UW

Kinga Niemiec, fot. Twitter / Kinga Niemiec

Były poseł klubu Kukiz’15, a obecnie sekretarz stanu odpowiedzialny za cyfryzację Adam Andruszkiewicz lansuje działaczkę swojego stowarzyszenia „Dla Polski”. 21-letnia Kinga Niemiec została jego doradcą, choć nie skończyła jeszcze studiów.

Jak zauważył dziennik „Rzeczpospolita”, pracę w kancelarii premiera na stanowisku doradcy sekretarza stanu w KPRM Adama Andruszkiewicza dostała Kinga Niemiec. 21-latka jest działaczką stowarzyszenia „Dla Polski”, które założył w 2018 roku były poseł klubu Kukiz’15. Działalność społeczna studentki tak przypadła do gustu Andruszkiewiczowi, że kobieta dostała etat w kancelarii premiera.

Zgodnie z rozporządzeniem rządowym doradca w kancelarii premiera musi mieć wyższe wykształcenie. Kinga Niemiec jest jeszcze w trakcie studiów na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, ale na szczęście rządzący zadbali o to, że dla kandydatów można „w szczególnych przypadkach” można zrobić wyjątek. 21-letnia studentka pracę dostała miesiąc temu.

Przypomnijmy, że dwa lata temu Adam Andruszkiewicz próbował lansować własną żonę na państwowe stanowisko. Kamila Andruszkiewicz została prezesem fundacji państwowej Agencji Rozwoju Przemysłu, ale po medialnej burzy została zmuszona do rezygnacji z intratnej posadki. Teraz karierę na państwowym wikcie rozpoczyna młodziutka studentka UW, która współpracuje z Andruszkiewiczem.

Źródło: „Rzeczpospolita”