A jednak! Biedronka zamknięta w najbliższą niedzielę. Sieć wycofała się z pomysłów na obejście zakazu handlu

Biedronka, fot. Wikimedia

Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że Biedronka otworzy w najbliższą niedzielę (7 sierpnia) część swoich sklepów, zmieniając je w placówki medyczne i czytelnie. Okazuje się, że spółka Jeronimo Martins w ostatniej chwili wycofała się z decyzji.

Kilka dni temu informowaliśmy, że spółka Jeronimo Martins Polska zdecydowała się otworzyć w najbliższą niedzielę kilkaset sklepów Biedronki, omijając zakaz handlu. W obiektach miały działać placówki medyczne lub czytelnie. Doniesienia potwierdzały związki zawodowe, a w piątek na stronie sieci pojawiła się nawet lista sklepów, w których będzie można zrobić zakupy.

Na kilkadziesiąt godzin przed otwarciem władze spółki zmieniły zdanie. – Przed chwilą się dowiedzieliśmy, że Biedronka wycofuje się z pracy i handlu w niedziele. Bardzo się cieszymy z tej decyzji, bo w końcu pracownicy będą się mogli cieszyć dalej wolnymi niedzielami, o co zabiegaliśmy bardzo, również jako związek zawodowy „Solidarność” – poinformował Alfred Bujara, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność”.

Paweł Jachowski, dziennikarz portalu wiadomoscihandlowe.pl, zauważył, że na stronie sieci zmieniły się godziny otwarcia niektórych sklepów. Przy części z nich wcześniej było podane, w jakich godzinach można zrobić zakupy, ale później zamiast tego pojawił się komunikat: „nieczynne”. Spółka nie wydała oficjalnego komunikatu w tej sprawie.

Źródło: wiadomoscihandlowe.pl