35 funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej pracowało dla mafii hazardowej. Tak PiS walczy z przestępcami?!

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay

Prokuratura Krajowa ustaliła, że co najmniej 35 funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej na Śląsku pracowało dla mafii hazardowej. Według śledczych proceder współpracy funkcjonariuszy z przestępcami trwał co najmniej od czterech lat.

REKLAMA

Krajowa Administracja Skarbowa to organ administracji skarbowej i celnej, który został założony w 2017 roku przez rząd PiS. Nadzór nad działalnością KAS sprawuje ministerstwo finansów. Służba miała walczyć m.in. z mafiami vatowskimi oraz nielegalnym hazardem. Ustalenia Prokuratury Krajowej stawiają służbę w niekorzystnym świetle.

Kilka dni temu funkcjonariusze Biura Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów zatrzymali pięciu funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej zatrudnionych w Śląskim Urzędzie Celno-Skarbowym w Katowicach. Zatrzymania dokonano na polecenie Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Katowicach, która postawiła im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej organizującej nielegalne gry hazardowe.

Sprawa dotyczy dwóch grup przestępczych zajmujących się nielegalnym hazardem, z którymi współpracowało co najmniej 35 funkcjonariuszy KAS. Wszyscy pracowali w komórce organizacyjnej zajmującej się… zwalczaniem nielegalnego hazardu. Według ustaleń dziennika “Rzeczpospolita”, funkcjonariusze przychodzili na kontrole do punktów, w których odbywały się nielegalne zakłady na maszynach

Przestępcy działali na terenie Częstochowy, Dąbrowy Górniczej, Zawiercia, Myszkowa i Będzina. Mafia miała na terenie Śląska blisko 40 punktów, w których działało 209 nielegalnych automatów o wartości ok. 6 tys. zł każdy. Według śledczych proceder współpracy funkcjonariuszy z mafią hazardową na Śląsku trwał co najmniej od stycznia 2018 r.

Źródło: “Rzeczpospolita”

REKLAMA