16 kg mięsa i 8 nowych ubrań na osobę rocznie. Tak będzie wyglądała przyszłość w Warszawie i w innych polskich miastach?!

Warszawa, fot. Pixabay

Przywódcy 100 miast na całym świecie uznali, że w trosce o klimat należy jeść mniej mięsa i nabiału, nie korzystać z samochodów i samolotów, a także kupować mniej ubrań. To wszystko może zacząć obowiązywać w Warszawie już za kilka lat.

REKLAMA

“Dziennik Gazeta Prawna” opisał kontrowersyjny pomysł zrzeszenia miast C40 Cities, do którego należy prawie 100 miast z całego świata, w tym Warszawa. Organizacja przegotowała zalecenia, które mają przyspieszyć działania na rzecz “ograniczenia globalnego ocieplenia oraz budowę zdrowych, sprawiedliwych i odpornych społeczności”.  Propozycje dotyczą sześciu obszarów – budownictwo i infrastruktura miejska, żywność, transport prywatny, ubrania, sprzęt elektroniczny oraz transport lotniczy. 

Do 2023 roku w miastach miałby zostać wprowadzone następujące limity: 16 kg mięsa rocznie na osobę, 90 kg nabiału na osobę rocznie, zmniejszenie liczby posiadanych samochodów – do 190 na 1000 osób, 8 nowych ubrań na osobę w roku, podróż samolotem w 2 strony raz na 2 lata. Z kolei cel “ambitny” zakłada całkowitą rezygnację z mięsa i nabiału, tylko trzy sztuki nowych ubrań rocznie, a także całkowity zakaz posiadania samochodu.

Informacja podana przez “DGP” wywołała burzę w sieci. “Ten ambitny cel Trzaskowskiego, to mi Sowiety przypomina. Przy czym Stalinowi wyszło to przypadkiem i raczej nie był z tego dumny. A ci wprost mówią, że do tego zmierzają” – napisał Sławomir Mentzen z Konfederacji. “Za komuny było więcej. Na szczęście Lewica chce żeby było jak za Gierka” – skomentował ekonomista Robert Gwiazdowski. “Mam nadzieję, że chore plany globalistycznego zniewolenia, jakie chce narzucić warszawiakom Trzaskowski wybudzą z antypolskiego letargu lemingi, by powiedzieć dość PO! Wyobrażacie sobie elity z Wilanowa, które kupują 3 ubrania rocznie, nie mają auta, prawie nie jedzą i nie latają?” – dodała Maria Kurowska z Solidarnej Polski.

Źródło: “Dziennik Gazeta Prawna”

REKLAMA