Wiadomości z tagiem Ulgi  RSS
Podatki 2019: Nowe ulgi dla inwestujących w najem nieruchomości?

Dodano: 02.05.2018 13:01 | 2 odsłon | 0 komentarzy

W przyszłym roku wprowadzone zostaną nowe ulgi podatkowe dla firm inwestujących w najem nieruchomości (F.I.N.N.) - wynika z projektu ustawy, który przedstawił resort finansów. Nowe preferencje mają dotyczyć podatków dochodowych PIT i CIT.

Tagi: Ulgi, Podatki
Źródło: www.podatki.biz

MF o sytuacji podatkowej tzw. ofiar ulgi meldunkowej

Dodano: 30.04.2018 11:01 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Przepisy dotyczące tzw. ulgi meldunkowej nie budziły wątpliwości w zakresie koniczności złożenia oświadczenia o spełnieniu warunków do skorzystania ze zwolnienia. Powołane w wystąpieniu RPO orzeczenia NSA, również nie negują tej tezy. Nie jest rozważane zastosowanie prokonstytucyjnej wykładni przepisów warunkujących przyznanie ulgi meldunkowej, tak aby w jak najszerszym zakresie zapewnić obywatelom ochronę przysługujących im praw - poinformowało Ministerstwo Finansów.

Źródło: www.podatki.biz

Wchodzi w życie Konstytucja Biznesu. Jakie ułatwienia oprócz ulgi na start wprowadza dla przedsiębiorców?

Dodano: 30.04.2018 10:17 | 5 odsłon | 0 komentarzy

W poniedziałek wchodzi w życie Konstytucja Biznesu, która ma poprawić relacje biznes-administracja. Ten pakiet pięciu ustaw przewiduje m.in., że co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone; ulgę na start dla początkujących przedsiębiorców; działalność nierejestrową, czy powołanie Rzecznika MŚP.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Mały ZUS nie dla wspólników spółki komandytowej

Dodano: 27.04.2018 12:06 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Ciekawą sprawę rozstrzygał Zakład Ubezpieczeń Społecznych, wskutek wniosku o wydanie interpretacji, złożonym przez osobę będącą wspólnikiem spółki komandytowej. Spółka została zarejestrowana, ale nie podjęła faktycznej działalności, a wspólnik chciał jako podlegający obowiązkowym ubezpieczeniom korzystać z ulgi na ZUS (mały ZUS). Okazało się ku jego zaskoczeniu, iż fakt, że został przed rozpoczęciem działalności gospodarczej wspólnikiem spółki komandytowej, wyłącza całkowicie możliwość skorzystania z małego ZUS.

Tagi: Ulgi, ZUS
Źródło: www.podatki.biz

Zerowy zwrot podatku z PIT. Czy może się tak zdarzyć?

Dodano: 26.04.2018 13:15 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Zerowy zwrot podatku to sytuacja rzadka, ale możliwa. Dzieje się tak przede wszystkim, gdy kwota należności podatnika wobec urzędu skarbowego niwelowana jest przez przysługujące mu ulgi i odliczenia.

Tagi: Ulgi
Źródło: https:

Wsparcie dla weteranów rośnie

Dodano: 24.04.2018 0:14 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Coraz więcej samorządów i różnych instytucji wprowadza ulgi i ułatwienia dla weteranów.

Tagi: Ulgi
Źródło: www.rp.pl

Zwrot ulgi na zakup kasy po śmierci przedsiębiorcy

Dodano: 23.04.2018 21:29 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Pytanie: Czy będąc jedynym spadkobiercą po zmarłej, Wnioskodawczyni ma obowiązek zwrotu odliczonych lub zwróconych kwot wydatkowanych przez zmarłą na zakup kasy rejestrującej, jeśli Wnioskodawczyni nie zamierza kontynuować działalności gospodarczej prowadzonej wcześniej przez zmarłą?

Źródło: www.podatki.biz

Opole: Ulgi dla remontujących elewacje. Jest decyzja radnych

Dodano: 20.04.2018 9:10 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Wyremontujesz elewację, przez 5 lat nie zapłacisz podatku od nieruchomości - radni Opola przegłosowali projekt uchwały w tej sprawie. Chodzi o budynki mieszkalne, budynki mieszkalno-użytkowe, a także użytkowe pod warunkiem, że figurują one w ewidencji lub w rejestrze zabytków.- Z projektu wyłączyliśmy budynki jednorodzinne - mówi Krzysztof Drynda, szef klubu Razem dla Opola, pomysłodawca uchwały. - Chcemy, żeby przede wszystkim, był to program skierowany dla wspólnot mieszkaniowych, dla budynków wielorodzinnych, takich, które pochłaniają znaczne środki jeśli chodzi o remont elewacji i dla tych wszystkich budynków, i kamienic, które znajdą się w śródmieściu, ale nie tylko. Program ma dotyczyć całego miasta Opola, chcemy, żeby Opole piękniało i było coraz bardziej estetyczne - mówi Drynda. Pomysł nie znalazł uznania wśród 11 radnych. Trzech wstrzymało się od głosu. - Taka renowacja to są bardzo duże środki, bardzo duże pieniądze, stąd te elewacje nie są odnawiane. Ja nie sądzę, żeby zwolnienia od podatku będą aż taką zachętą dla właścicieli, żeby zrobić remont elewacji - mówi Małgorzata Wilkos z klubu prezydenta.Zwolnienie z podatku nie dotyczyłoby osób, które mają zaległości wobec gminy.

Źródło: radio.opole.pl

Nowe ulgi w komunikacji miejskiej. Skorzystają także studenci

Dodano: 16.04.2018 11:44 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Nowa grupa pasażerów z uprawnieniem do bezpłatnych przejazdów komunikacja miejską, a także okazjonalne ulgi dla studentów i wszystkich podróżnych – to projekty, nad którymi na najbliższej sesji zagłosują bydgoscy radni. Ratusz poinformował, że prezydent Rafał Bruski zaproponuje rajcom wprowadzenie darmowych […]

Źródło: metropoliabydgoska.pl

Kasy fiskalne 2018: MF zmieni przepisy ws. zwrotu ulgi na zakup kasy

Dodano: 16.04.2018 2:27 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Po wprowadzeniu nowych kas online podatnicy wciąż będą mogli korzystać z możliwości refundacji zakupu kas. Jak wynika z projektu przygotowanego przez Ministerstwo Finansów, jednocześnie zmienione zostaną regulacje dotyczące zwrotu ulgi na zakup kasy.

Źródło: www.podatki.biz

Starsze wiadomości »
reklama
Kontakt z nami