Wiadomości z tagiem Podatki  RSS
Saab 9-3 - Skóra/ Bi-xenon/ 1.9 Diesel/ Vector

Dodano: 21.07.2018 11:10 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Saab 9-3 II z reweacyjną jednostka napędową 1,9 diesel o mocy 120km - pierwszy właściciel w kraju - bezwypadkowy - wystawiamy fakturę VAT marża - osoba fizyczna nie płaci 2 procent podatku PCC w urzędzie skarbowym - możliwość potwierdzenia idealnego stanu auta w dowolnym ASO lub dowolnej stacji d…

Tagi: Podatki, Saab
Źródło: motosprzedaz.pl

Podatki 2019: Raportowanie cen transferowych na nowych zasadach

Dodano: 20.07.2018 14:48 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Obecny obowiązek składania przez podatników sprawozdań CIT/TP i PIT/TP zostanie zastąpiony raportowaniem cen transferowych w formie elektronicznej (TP-R) - zapowiedziało Ministerstwo Finansów. W założeniu nowe rozwiązanie ma być prostsze i bardziej przyjazne dla podatników.

Źródło: www.podatki.biz

Podatki 2019: Biznes krytycznie o daninie solidarnościowej

Dodano: 20.07.2018 14:48 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Planowane na przyszły rok wprowadzenie tzw. daniny solidarnościowej i zmiany w wydatkowaniu składek na Fundusz Pracy to niebezpieczny precedens, który pokazuje też, że odpowiedzią rządzących na problemy jest dodatkowe opodatkowanie przedsiębiorców - oceniają Pracodawcy RP. Jak twierdzi ta zrzeszająca działających w Polsce przedsiębiorców organizacja, Fundusz Pracy jest coraz częściej wykorzystywany do zadań niezwiązanych z jego celami.

Źródło: www.podatki.biz

Podatki na świecie: KE wzywa kilka krajów UE do korekt w prawie podatkowym

Dodano: 20.07.2018 14:47 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W czwartek Komisja Europejska poinformowała o wydaniu uzasadnionych opinii względem czterech krajów - Niemiec, Holandii, Portugalii i Wielkiej Brytanii. Bruksela domaga się od władz tych państw zmian w przepisach podatkowych. Sprawy dotyczą m.in. transgranicznego zwrotu podatku od towarów i usług (VAT) oraz opodatkowania transferów kapitału emerytalnego.

Źródło: www.podatki.biz

Zbycie nieruchomości - warunki ustalenia wysokości podatku są ściśle określone

Dodano: 20.07.2018 11:30 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Ustalenie kosztów uzyskania przychodów i kosztów zbycia nieruchomości ma zasadnicze znaczenie dla wysokości podatku, który trzeba będzie zapłacić, jeśli nieruchomość sprzedajemy za cenę wyższą od ceny zakupu. Ale warunki zaliczania wydatków do poszczególnych kategorii zostały w ustawie ściśle określone - i trzeba to brać pod uwagę planując transakcję. Publikujemy intepretację indywidualną, w której KIS dość dokładnie wykłada, jakie to są warunki.

Źródło: www.podatki.biz

Ryczałt za używanie samochodu - krąg zwolnionych z podatku jest ograniczony

Dodano: 20.07.2018 10:36 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Otrzymywane przez pracownika kwoty z tytułu używania pojazdu samochodowego dla potrzeb pracodawcy, podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym, na ogólnych zasadach. Zwolnienie z podatku dotyczy pracowników, którym przepisy odrębnych ustaw gwarantują możliwość przyznania prawa do zwrotu poniesionych kosztów, bądź nakładają na pracodawcę obowiązek zwrotu pracownikowi tych kosztów (np. listonoszy czu pracowników Służby Leśnej).

Źródło: www.podatki.biz

Podatki 2019: Warunki korekty cen transferowych do zmiany?

Dodano: 19.07.2018 14:44 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W ustawach podatkowych pojawi się jednoznaczna reguła mówiąca, że korekta cen transferowych stanowi odpowiednio przychodów lub koszt uzyskania przychodów i jest ujmowana w roku, którego dotyczy - wynika z projektu nowelizacji, który przygotował resort finansów. Koniecznością w takiej sytuacji ma być spełnianie warunków wskazanych w przepisach.

Źródło: www.podatki.biz

Podatki 2018: Zmiany w rozporządzeniu ws. kontroli celno-skarbowych

Dodano: 19.07.2018 14:44 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Resort finansów przygotował projekt zmian w rozporządzeniu dotyczącym warunków wykonywania kontroli celno-skarbowej. Przepisy zostaną dostosowane do zmian ustawowych. W efekcie uchylony zostanie wymóg, zgodnie z którym na żądanie kontrolowanego funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej musi okazać stałe upoważnienie do wykonywania kontroli i podać podstawę prawną podjęcia danej kontroli.

Źródło: www.podatki.biz

BMW 525 - Bezwypadkowa / 3 litrowa / Bardzo bogate wyposażenie/ Serwisowana

Dodano: 19.07.2018 13:36 | 0 odsłon | 0 komentarzy

BMW 525 z silnikiem 3.0 diesel o mocy 197 Km ! - serwisowny - bezwypadkowy, - wystawiamy fakturę VAT-Marża - osoba fizyczna nie płaci 2% podatku PCC w urzędzie skarbowym - możliwość potwierdzenia idealnego stanu auta w dowolnym ASO lub dowolnej stacji diagnostycznej - Minimalne średnie spalanie…

Tagi: Podatki, BMW
Źródło: motosprzedaz.pl

BMW 3 - Kombi 2010 - Autocentrum AAA Auto

Dodano: 19.07.2018 4:32 | 0 odsłon | 0 komentarzy

MIESIĘCZNA RATA NA TEN SAMOCHÓD JUŻ OD 262 PLN* bardzo dobry stan samochodu, samochód garażowany, samochód po niepalącym poprzednim właścicielu, bogate wyposażenie, mocny silnik, małe spalanie, bezawaryjny silnik, bez korozji, u pojazdu jest możliwość odliczenia podatku VAT, DZWOŃ CODZIENNIE OD…

Źródło: motosprzedaz.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Kontakt z nami