Wiadomości z tagiem Parlament  RSS
Obniżka pensji polityków. Sejm zajmie się projektem we wtorek

Dodano: 03.05.2018 11:14 | 3 odsłon | 0 komentarzy


We wtorek Sejm zajmie się prawdopodobnie projektem ustawy PiS obniżającym o 20 proc. uposażenie parlamentarzystom - wynika ze wstępnego harmonogramu Sejmu. Zgodnie z projektem wpływy budżetu państwa zwiększą się w skali roku o ok. 13 mln złotych.

Źródło: fakty.interia.pl

Moszczanka: wyjątkowe obchody święta flagi państwowej [FILM, ZDJĘCIA]

Dodano: 03.05.2018 9:35 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Po raz dziesiąty Moszczanka jest gospodarzem Wojewódzkich Obchodów Święta Flagi Narodowej RP. Uroczystościom tym towarzyszy duże zainteresowanie mieszkańców wioski oraz gości z regionu a nawet turystów wypoczywających w okolicy. O wyjątkowości tego święta mówili pod pomnikiem 1000-lecia Państwa Polskiego parlamentarzyści, samorządowcy oraz wojewoda opolski. Podkreślali jego znaczenie dla tożsamości Polaków w kraju i za granicą.- Drugi maja jest też dniem Polonii i Polaków za granicą - powiedziała poseł Katarzyna Czochara, inicjatorka obchodów Święta Flagi Narodowej w Moszczance. - Ustanowił go Sejm 2 maja 2002 roku w dowód wielowiekowego dorobku i wkładu Polonii i Polaków z zagranicy w odzyskanie przez Polskę niepodległości. Dlatego też wspominamy dzisiaj Polonię, czyli wszystkich Polaków mieszkających poza granicami naszego kraju. Poza naszą ojczyzną żyje ponad 20 milionów naszych rodaków. - Ogromna duma i radość, że w tak uroczysty sposób tutaj w Moszczance możemy czcić nasz symbol, barwy narodowy - powiedział wojewoda opolski Adrian Czubak. - Historia Polski otoczona jest barwami biało-czerwonymi. Tak jak podczas mszy świętej powiedział ksiądz biskup, ta biel symbolizuje cnotę, walkę, a czerwień symbolizuje krew i cierpienie. Przez wiele wieków, wiele pokoleń, nawet wtedy, kiedy Polski nie było na mapie Europy, te barwy biało-czerwone towarzyszyły naszym przodkom, ...

Źródło: radio.opole.pl

Rumunia: Spór o zmiany w sądownictwie. Zdecydowane słowa prezydenta

Dodano: 02.05.2018 22:14 | 3 odsłon | 0 komentarzy


​Rumuński centroprawicowy prezydent Klaus Iohannis oznajmił, że zaskarży w Trybunale Konstytucyjnym reformę sądownictwa popieraną przez rządzącą Partię Socjaldemokratyczną (PSD). Iohannis uważa, że reforma zagraża niezawisłości sędziów. Iohannis powiedział też, że zwróci się do Komisji Weneckiej, organu doradczego Rady Europy, i poprosi o ocenę ustaw znowelizowanych w grudniu przez parlament. Aby stały się prawem, wymagają one jeszcze podpisu prezydenta.

Źródło: www.rmf24.pl

Szef Bundestagu uciszył całą Europę! „Nie możemy uczyć Polaków jak walczyć o wolność”

Dodano: 02.05.2018 15:49 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Tak propolskiej wypowiedzi z ust tak ważnego zachodniego polityka nie słyszeliśmy od lat. Szef niemieckiego parlamentu uciszył wszystkie środowiska wrogie polskiemu rządowi. Te przychylne z kolei – zastygły w lekkim szoku. Gdy nie ustała jeszcze ogólnoeuropejska nagonka na rządzących Polską, w związku z rzekomym łamaniem praworządności, przed szereg wyszedł szef niemieckiego parlamentu. ZOBACZ TEŻ: Polka pobita […]

Źródło: newsweb.pl

Turcja: partie opozycyjne zawarły sojusz przed czerwcowymi wyborami

Dodano: 02.05.2018 15:15 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Główne opozycyjne ugrupowanie w Turcji, Partia Ludowo-Republikańska (CHP), zawarła sojusz z trzema innymi ugrupowaniami opozycyjnymi przed zaplanowanymi na 24 czerwca przedterminowymi wyborami parlamentarnymi.

Źródło: https:

Krasnodębski: UE tylko straszy cięciami w budżecie. To pozycja negocjacyjna

Dodano: 02.05.2018 6:54 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Prof. Zdzisław Krasnodębski twierdzi, że cięcia w unijnym budżecie będą mniejsze niż pierwotnie przewidywano. Przewodniczący Parlamentu...

Tagi: Parlament
Źródło: https:

Armenia: Paszynian wzywa do kampanii nieposłuszeństwa obywatelskiego

Dodano: 01.05.2018 22:14 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Przywódca armeńskiej opozycji Nikol Paszynian wezwał we wtorek swych zwolenników do rozpoczęcia ogólnokrajowej kampanii nieposłuszeństwa obywatelskiego po tym, jak parlament zablokował jego wybór na premiera.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Schaeuble: W dialogu z Polską i Węgrami trzeba wystrzegać się arogancji

Dodano: 01.05.2018 17:12 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Z Polską i Węgrami należy dążyć do stanowczego, ale otwartego dialogu i wystrzegać się arogancji - przekonywał przewodniczący parlamentu Niemiec Wolfgang Schaeuble w wywiadzie dla czasopisma "Internationale Politik".

Źródło: fakty.interia.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Kontakt z nami