Wiadomości z tagiem Kryzys migracyjny  RSS
Latynosi mają własny kryzys migracyjny

Dodano: 16.04.2018 22:18 | 10 odsłon | 0 komentarzy

Nieobecność Trumpa i kryzys humanitarny w Wenezueli to główne tematy peruwiańskiego szczytu.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Szef WFP ostrzega przed kolejnym kryzysem migracyjnym

Dodano: 26.03.2018 13:14 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Dyrektor wykonawczy oenzetowskiego Światowego Program Żywnościowego (WFP) David Beasley ostrzegł w poniedziałek, że przeniesienie się członków Państwa Islamskiego (IS) z Bliskiego Wschodu do Afryki może wywołać nowy kryzys migracyjny na masową skalę.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Spotkanie Angeli Merkel z Mateuszem Morawieckim

Dodano: 19.03.2018 19:19 | 5 odsłon | 0 komentarzy


W poniedziałek odbyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Wśród poruszanych tematów znalazły się m. in.: współpraca dwustronna, przyszłość UE, unijny budżet oraz bezpieczeństwo energetyczne i kryzys migracyjny. To druga - po Francji - wizyta zagraniczna Merkel od jej wybrania w środę przez Bundestag na czwartą kadencję na stanowisko kanclerza Niemiec. "To czytelny sygnał, że z Niemcami łączą nas dobre i partnerskie relacje" – oceniła w rozmowie z PAP rzecznik rządu Joanna Kopcińska.

Kanclerz Angela Merkel z wizytą w Polsce

Dodano: 19.03.2018 18:06 | 3 odsłon | 0 komentarzy


W poniedziałek po godz. 18. w KPRM rozpoczęło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z kanclerz Niemiec Angelą Merkel; wśród poruszanych tematów znaleźć się mają: współpraca dwustronna, przyszłość UE, unijny budżet oraz bezpieczeństwo energetyczne i kryzys migracyjny.

Źródło: fakty.interia.pl

Unia walczy z przyczynami migracji. Pomoc na miejscu może nie wystarczyć

Dodano: 23.02.2018 10:23 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Po zakończeniu kryzysu migracyjnego Unia postanowiła przeznaczyć więcej środków na walkę z „głównymi przyczynami migracji”. Jak jednak wynika z opublikowanego niedawno raportu, to może nie wystarczyć.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Niemcy: Lider SPD Martin Schulz krytykuje Polskę i Węgry

Dodano: 05.01.2018 10:05 | 5 odsłon | 0 komentarzy


W wywiadzie dla „Bild Zeitung” lider SPD Martin Schulz ostro krytykuje Polskę, Węgry a także Austrię za odmowę przyjmowania uchodźców. Martin Schulz ponownie zagroził sankcjami finansowymi tym krajom. W związku z dzisiejszą wizytą Viktora Orbana na zjeździe CSU, polityk domaga się reakcji władz bawarskiej partii wobec węgierskiej polityki. Zdaniem Martina Schulza za kryzys migracyjny musi […]

Źródło: wiadomosci.com

Włoskie MSW: w 2017 roku przybyło do Włoch ponad 119 tysięcy migrantów

Dodano: 02.01.2018 22:13 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Ponad 119 tys. migrantów przypłynęło w 2017 roku do Włoch - podało włoskie MSW, przedstawiając dane dotyczące kryzysu migracyjnego. Odnotowano, że liczba przybyszów spadła o 34 proc. w porównaniu z 2016 rokiem, gdy dotarło 181 tys. osób.

Źródło: https:

Kryzys migracyjny. Ile pieniędzy straci Polska?

Dodano: 17.12.2017 10:09 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Polska, Węgry i Czechy mogą stracić w przyszłym budżecie Unii Europejskiej około 12 mld euro, które zostaną przekazane krajom wyrażającym gotowość do przyjęcia w razie potrzeby uchodźców - pisze w niedzielę "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung" (FAS).

Źródło: fakty.interia.pl

Przyszłość Europy wisi na włosku. Ten pomysł może ją całkowicie pogrążyć!

Dodano: 16.12.2017 12:51 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Od szczytowego kryzysu migracyjnego, który dotknął Europę latem 2015 r., nastąpił wzrost zainteresowania i działań na rzecz poprawy integracji uchodźców na rynku pracy. Od firm technologicznych i telekomunikacyjnych, takich jak Siemens i Deutsche Telekom, po międzynarodowego giganta, jakim jest IKEA, niewielka, ale rosnąca liczba firm dostosowuje istniejące programy stażowe i pakiety integracyjne do potrzeb uchodźców. […]

Źródło: newsweb.pl

Młodzież decyduje o losach świata. Śląskie Modelowe Obrady ONZ w Opolu

Dodano: 13.12.2017 17:00 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Modelowe obrady ONZ trwają w Opolu. Zorganizowało je Liceum Ogólnokształcące nr 3. Młodzież wciela się w delegatów różnych państw i stara się rozwiązać międzynarodowe problemy. Wszystkie rozmowy prowadzone są w języku angielskim. Oprócz opolan udział w spotkaniu bierze także młodzież z Warszawy, Londynu czy Manchesteru.- Jednym z poruszanych tematów jest kryzys migracyjny w Unii Europejskiej - tłumaczy Dariusz Fesser, jeden z uczniów zaangażowany w organizację przedsięwzięcia. - Moim zdaniem jest to poważny temat i bardzo na czasie, ponieważ dużo w wiadomościach słychać na temat uchodźców, jednakże moim zdaniem są to tylko takie powierzchowne informacje i wręcz wymagam od moich delegatów, żeby porządnie się przygotowali, czytali dużo artykułów, wywiadów i rezolucji dotyczących tej sprawy - dodaje.- Prowadzimy też obrady w ramach historycznej rady bezpieczeństwa, gdzie omawiane są tematy z przeszłości - mówi Jakub Dudek, który pełni rolę Sekretarza Generalnego Śląskich Modelowych Obrad ONZ. - Jest temat masakry w Srebrenicy, a także temat dotyczący WHO, czyli Światowej Organizacji Zdrowia. Mamy też temat dotyczący cholery w Jemenie czy sprawy związane z Bliskim Wschodem - dodaje.Śląskie Modelowe Obrady ONZ w Opolu potrwają do piątku (15.12).

Starsze wiadomości »
reklama
Kontakt z nami