Wiadomości z tagiem Gminy  RSS
Premier May: przeprosiliśmy za błędy w sprawie pokolenia Windrush

Dodano: 03.05.2018 11:14 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Brytyjska premier Theresa May przyznała w środę w Izbie Gmin, że "kolejne rządy" popełniły błędy w sprawie traktowania imigrantów z Karaibów z tzw. pokolenia Windrush. Zapowiedziała przygotowanie raportu z wnioskami na przyszłość dla administracji państwowej.

Źródło: https:

Świętują nie tylko rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Strażacy działają tam od ponad wieku

Dodano: 03.05.2018 10:24 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja i jutrzejsze święto strażaków obchodzą od rana mieszkańcy gminy Kunów.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Pt, 11 maj 18:25 (TVP 1) - Leśniczówka

Dodano: 02.05.2018 15:27 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Podczas przesłuchania kłusownika Nowacki wpada na trop w sprawie śmierci Antoniego. Katarzyna idzie do urzędu gminy na rozmowę w sprawie pracy. Krzysztofa

Źródło: teletydzien.interia.pl

Uczcili rocznicę wybuchu III Powstania Śląskiego

Dodano: 02.05.2018 15:00 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Skromne delegacje uczestniczyły w uroczystości złożenia kwiatów pod pomnikiem Czynu Powstańczego na Górze św. Anny. Urzędnicy i policjanci uczcili rocznicę wybuchu III Powstania Śląskiego.- O tych powstaniach, jeśli chodzi o społeczeństwo, nie za często pamiętamy. Dzisiaj spotykamy się w gronie władz samorządowych i władz rządowych, aby uczcić III powstanie śląskie na Górze św. Anny - mówi Łukasz Jastrzembski, burmistrz gminy Leśnica. Kilka lat temu, gdy uroczystości te były dosyć burzliwe przez zakłócających je narodowców, władze samorządowe Opolszczyzny podjęły decyzję o zmienieniu ich daty. Organizowane są w sobotę najbliżej 21 maja, czyli rocznicy wybuchu bitwy pod Górą św. Anny.Bardziej okazale zapowiadają się jutrzejsze obchody, które - tradycyjnie 3 maja - organizuje senator PiS Jerzy Czerwiński.

Źródło: radio.opole.pl

„Marszałek” z Pawłowic posiada mnóstwo pamiątek związanych z Piłsudskim

Dodano: 02.05.2018 14:45 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Mieszkańcy Pawłowic w gminie Michałów nazywają go "marszałek", lub po prostu "Piłsudski". O naczelniku państwa wie prawie wszystko. Janusz Głąbiński w swoim domu stworzył izbę pamięci poświęconą legionom i samemu Piłsudskiemu. Zaaranżowane na ten cel zostało poddasze domu, w którym mieszka.

Tagi: Gminy, Praca
Źródło: www.radio.kielce.pl

Biało-czerwono wokół Bartka

Dodano: 02.05.2018 13:14 | 6 odsłon | 0 komentarzy

100 papierowych biało-czerwonych chorągiewek z nazwiskami osób zasłużonych dla niepodległości – to pomysł harcerzy z gminy Zagnańsk, na uświetnienie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzisiaj, w ten właśnie sposób udekorowali okolice dębu Bartek.

Tagi: Gminy
Źródło: www.radio.kielce.pl

Inwentaryzacja stanowisk barszczu Sosnowskiego

Dodano: 02.05.2018 11:07 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Urząd Miasta Płocka zwraca się z prośbą do mieszkańców, którzy zauważą występowanie barszczu Sosnowskiego o zgłoszenie tego faktu na formularzu „Zgłoszenie występowania barszczu Sosnowskiego na terenie Gminy Miasto Płock”.

Tagi: Płock, Gminy
Źródło: www.plock.eu

Ludowa muzyka i dawne obrzędy weselne zagościły w Chęcinach

Dodano: 01.05.2018 20:28 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Ludowe przyśpiewki, tańce i obrzędy związane z poprawinami można było podziwiać w Chęcinach. Zorganizowano tam mini festiwal podczas, którego na scenie prezentowały się zespoły folklorystyczne z gminy Chęciny.

Tagi: Gminy
Źródło: www.radio.kielce.pl

Jarmark Cysterski w Jemielnicy [ZDJĘCIA]

Dodano: 01.05.2018 19:00 | 6 odsłon | 0 komentarzy


W Jemielnicy po raz 8. odbył się dzisiaj Jarmark Cysterski. Impreza nawiązuje do zakonników, którzy z małej osady uczynili Jemielnicę znacznym ośrodkiem handlu i rolnictwa, a których ślady do dnia dzisiejszego spotkać można na każdym kroku. Organizatorzy przygotowali dla gości mnogość atrakcji.- Zapraszamy do nas serdecznie - mówi Marcin Wycisło, wójt gminy, który dzisiaj przedstawiany jest jako kasztelan Marcin z Jemielnicy. - To już jest zakorzenione wydarzenie w skali naszego regionu. Zapraszam gorąco i serdecznie do słonecznej Jemielnicy, żeby tutaj mile, rodzinnie, spędzić czas.- W ogrodach cysterskich, jeśli znajdziecie chwilę, to możecie przede wszystkim zapoznać się z żywą historią. Możecie zobaczyć broń czarnoprochową - organki, haki i wiele innych. Mamy także ginące zawody: garncarza, kowala, są wyroby ze słomy i drewna, czyli snycerstwo. Trwa turniej łuczniczy dla rekonstruktorów, ale w tym samym czasie nasi młodzi towarzysze, czyli wszyscy goście imprezy, mogą strzelać z łuku. Mamy też rzut toporem, rzut włócznią. O, widzę zbrojownię, w której można przymierzać zbroje, zakładać hełmy - mówi Marcin Duda z Bractwa Tradycji Joannickich Ordo.Zaplanowano też bitwę.- Będzie to nawiązanie do historii przemarszu wojsk husyckich, ...

Źródło: radio.opole.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Kontakt z nami